Codziennie rodzi się i umiera Twój Klient

Drogi Multi-Zorganizowany Człowieku,
Codziennie rodzi się i umiera Klient. Te słowa usłyszałem kiedyś i nie wiedziałem do przedwczoraj jak głębokie mają znaczenie i jak ważne są w tym co robisz.
Przypomniała mi o tym pewna osoba, którą nie dawno poznałem i którą już bardzo cenię za to co potrafi zrobić.
Pewnie wiesz, że pierwszy zeszyt przeciąłem 18 lat temu. Ale raczej nie wiesz, że odkąd zacząłem go sprzedawać, czyli 5 lat temu zacząłem jeździć na targi Paperworld do Frankfurtu. W tym roku pomyślałem sobie, że odpuszczę, bo przecież wszyscy mnie już tu znają i mają dosyć człowieka pokazującego to samo od tylu lat. Może nie to samo, bo kto pamięta pierwsze modele pewnie się uśmiechnie (kwadratowe, 1.5kg z żółtym jak żółtko papierem, ech… łza się kręci w oku ;))
Jednak kilka dni temu, w trakcie dobrej rozmowy z Magdaleną W. (pozdrawiam Cię serdecznie Magdo) powiedziała mi mniej więcej tak: „Rafał, nie ma znaczenia czy jedziesz pierwszy raz czy dziesięty. To zawsze jest ten pierwszy raz dla kogoś, kto nawet już widział Multiplaner ale nie dotarło do niego. Twoi klienci nigdy nie widzieli Multiplanera i Twoim zasr…. obowiązkiem jest pojechać tam i „szerzyć” ideę.
Więc pamiętaj Multi-Zorganizowany Człowieku, że codziennie rodzi się jakiś Twój Klient i codziennie jakiś Twój Klient umiera i w żaden sposób nie masz prawa myśleć, że już wszystko zrobiłeś w temacie, że już powiedziałeś wszystkim o tym jak pomagasz innym, czym się zajmujesz, o swoim pomyśle, produkcie, usłudze czy biznesie. Nigdy nie możesz przestać.
Pozdrawiam serdecznie z Frankfurtu i do zobaczenia.
Rafał Mirkowski
PS.2. Bardzo proszę o komentarze do moich nagrań  skuteczneplanowanie.pl
http://www.skuteczneplanowanie.pl/miedzyczas – szczególnie tych, którzy brali udział ale nie wygrali ostatniego konkursu. 3 „najciekawsze” komentarze również otrzymają nagrody. W każdym filmie osobno (międzyczas i międzyczas cz.2) czyli 6. :))

Comments

  1. Małgorzata says:

    Rafale, dziękuję za ten wpis, za podzielenie się niesamowitą radą znajomej, wspaniałe słowa, które każdy powinien, choć raz usłyszeć (przeczytać)…

Speak Your Mind

*