Pod prąd czy z peletonem?

peleton 1 peleton 2

Od dłuższego czasu, właściwie odkąd pamiętam, nawykowo stosuję pewną zasadę, która pomaga mi efektywniej wykorzystać czas. Dzięki temu szybciej załatwiam niektóre sprawy ale przede wszystkim poprawiam komfort spędzania czasu.

Po prostu staram się wszystko robić “pod prąd” jak to mawia mój dobry znajomy “robić tak, żeby nie jechać w peletonie, tylko jemu naprzeciw”
Oto kilka przykładów:

Niezwykle cenię sobie spokój i ciszę dlatego w moich ulubionych barach czy restauracjach, już po “zaprzyjaźnieniu się z obsługą” dowiaduję się, w jakich dniach tygodnia i godzinach jest mało osób i właśnie wtedy tam bywam.

Na basenie cenię sobie komfort pływania z niewielką liczbą współ-pływających i podobnie jak wyżej, dowiaduję się kiedy jest mało osób i wtedy przychodzę. Albo samemu eksperymentuję i w końcu odkrywam kiedy jest ten najlepszy czas. Bardzo podobnie postępuję z sauną.

Kiedy mam coś do załatwienia na mieście, aby uniknąć nadmiernego ruchu ulicznego wybieram takie godziny, w których jest on niewielki.

Jadąc na zakupy (nie wszystko można i jest przyjemnie kupować przez internet :) wybieram takie godziny, w których podejrzewam, że będzie mało kupujących. Szczególnie sprawdza się to w dni przedświąteczne, bo można naprawdę zaoszczędzić nawet kilka godzin, nie wspomnę o zrealizowaniu całej listy zakupów. A radość bliskich jest wtedy bezcenna. :)  w odróżnieniu do odczuć wręcz przeciwnych.

 
Kluczowym w powodzeniu stosowania tej zasady jest bezkompromisowe spacyfikowanie “zapału”, który jest najgroźniejszą z chorób niweczących realizację celów i odnoszenie sukcesów, zarówno tych malutkich jak i wielkich.

Dlatego niezwykle ważne jest, żeby nie dać się ponieść “zapałowi” i wciągnąć w “robienie rzeczy od razu”, tylko zastanowienie się jak wygląda sytuacja w otoczeniu i świadome działanie lub moje ulubione – odłożenie na konkretne później.

Zatem “pod prąd czy z peletonem”? – wybór jak zwykle zależy od Ciebie.

Z pewnością Ty też masz jakieś swoje sposoby, proszę podziel się nimi w komentarzach poniżej. Możesz też udostępnić ten artykuł wtedy na pewno ktoś skorzysta i dzięki temu pomożesz innym. Bo czy może być coś bardziej wartościowszego niż pomaganie innym ludziom :)

Pozdrawiam serdecznie.

Rafał Mirkowski

PS. Więcej moich sprawdzonych sposobach na lepsze organizowanie spraw oraz zarządzanie sobą poznasz na szkoleniach, Multiplanowanie.pl. Serdecznie zapraszam.

Speak Your Mind

*