Repozytorium Głupcze

Szybkie podejmowanie bieżących decyzji to klucz do efektywności osobistej oraz realizowania projektów zespołowych.

Kiedy ktoś chce od Ciebie informacji lub decyzji albo Twój mózg czegoś żąda, informacja podana w odpowiednim momencie ma moc tysiąckrotnie większą niż podana za późno lub za wcześnie. Chodzi o dostarczanie na bieżąco potrzebnych danych fragmentarycznych, bez których proces decyzyjny spowalnia lub nawet całkowicie się blokuje.

Mając pod ręką bieżące sprawy, zadania i wiedzę możesz szybko do nich sięgnąć i uzupełnić brakujące elementy układanki i pójść dalej, podjąć decyzję, wydać polecenie i nadać sprawom bieg.

Dane potrzebujemy „na czas” , dokładnie wtedy kiedy myślimy o czymś i chcemy podjąć decyzję.

Dzięki temu jesteśmy efektywni.

Repozytorium można nim nazwać, gdy zapewnimy szybki i prawie jednakowy dostęp o każdego zasobu oraz na bieżąco gromadzimy zasoby w odpowiednim dla niego miejscu.

Człowiek to nie komputer i oko nie otaguje sprawy, żeby można ją było włożyć byle gdzie, dlatego, kluczowy jest nazwanie i podział tak żeby pasował do osobistych potrzeb.

Największym wyzwaniem dla ludzi jest jednoznaczny podział swoich spraw, zadań i wiedzy podręcznej – tak żeby łatwo było je znaleźć. To takie oTAGowanie każdej rzeczy – dziś to jest # chaszowanie – tylko tych tagów nie może być za dużo bo wtedy nawet przeszkadzają.

Jeśli chcesz zbudować swoje osobiste repozytorium zachęcam do lektury TU.

E-learning education or internet library. Laptop and books.

 

Repozytorium (łac. repositorium) – miejsce uporządkowanego przechowywania dokumentów, z których wszystkie przeznaczone są do udostępniania.

Magazyn główny, centralny, zaprojektowany jednak w taki sposób, aby dostęp do wszystkich jego zasobów był równie łatwy

Repozytorium odnosi się przede wszystkim do miejsca przechowywania, a nie udostępniania. Jest to magazyn jednocześnie: główny, centralny, bieżący i łatwo dostępny. Nie są w nim przechowywane ani kopie, ani archiwalia.

Speak Your Mind

*