Historia - tak powstał

Multiplaner to opatentowany wynalazek, ”polska myśl techniczna”, jego twórcą jest Rafał Mirkowski, polski matematyk i analityk biznesowy.

Powstawał samoistnie jako odpowiedź na potrzeby zajętego człowieka, który musiał sprostać codziennym zadaniom.

Twórca używa go i modyfikuje od 1996 roku. Na początku to był zwykły zeszyt w kratkę, który przeciął i na bieżąco, całkowicie bezwiednie przekształcał, aż do dzisiejszego wyglądu.

Kiedy postanowił go wdrożyć odnalazł kilka starych egzemplarzy, a ewolucję, jaka w nim zachodziła, można zobaczyć na zdjęciach.

 

Oto jak autor pomysłu opisuje jego początki:

"Choć pocięty zeszyt używałem już od kilkanastu lat dopiero 24 grudnia 2009 roku po Wigilii zdarzyło się!

Doświadczyłem, czegoś co zdarza się bardzo rzadko, może nawet tylko raz w życiu. W mojej głowie zrodziła się myśl, że skoro „przecięty zeszyt” pomaga mi już tyle lat, to może innym też pomóc. I tak wszystko się zaczęło.

Po bezskutecznych poszukiwaniach w internecie uświadomiłem sobie, że nikt tego jeszcze nie wymyślił i rozpocząłem procedury patentowe w Polsce, w Unii Europejskiej oraz innych krajach. Po dwóch latach otrzymałem Prawa z Rejestracji Wzoru Przemysłowego. Ochrona patentowa dotyczy wyglądu i budowy fizycznej przedmiotu, a nie treści czy grafiki i obejmuje wersję papierową oraz elektroniczną.

Równocześnie komercjalizowałem pomysł i produkowałem kolejne wersje i typy. Tak powstał 2planer, 3planer, notery i 2booki."

 

Specjaliści od zarządzania czasem twierdzą, że Multiplaner to „Getting Things Done w pigułce” i że spełnia kryteria organizera 4-tej generacji wg Stephena Covey’a.

Jeden z egzemplarzy trafił do Covey’a seniora, a przekazał mu go jego syn Sean na spotkaniu z Rafałem Mirkowskim w 2011 roku. Więcej na „Covey i GTD”.

Multiplaner to proste lecz niezwykłe narzędzie, które pomaga w najtrudniejszej konkurencji życia, jakim jest wyścig z czasem.

Pozdrawiamy i zachęcamy do korzystania.

#MultiplanerTeam