FAQ 

• Dlaczego Multiplaner nazywa się Multiplaner?
• Czy Multiplaner to polski produkt?
• Co wybrać, 2planer czy 3planer?
• Czym różni się Planer od Notera?
• Do czego służy 1Noter?
• Obawiam się, że Multiplaner nie pomieści wszystkich informacji
• Co zrobię jak skończy się miejsce do notowania?
• Nie mieszczę się w kalendarzu 3planera. Jak temu zaradzić?
• O co chodzi z tym „linkowaniem” informacji?
• Nie wiem co wpisać w nagłówki?
• Co to jest repozytorium?
• Co to jest register?
• Po co jest to wycięcie z boku PULPIT?
• Co to jest „Sekretny Register”?

Dlaczego Multiplaner nazywa się Multiplaner?

Nazwa pochodzi od tego, że Multiplaner składa się z kilku niezależnych pól/płaszczyzn/planów działania. Nie chodzi to u planowanie choć oczywiście też do tego służy.

Czy to jest polski produkt i polski patent, czy został czymś zainspirowany?

Multiplaner to “polska myśl techniczna”. Jego twórcą i właścicielem Prawa z Rejestracji Wzoru Przemysłowego jest Rafał Mirkowski. Multiplaner nie jest wzorowany na żadnej książce, autorze czy metodzie, powstawał samoistnie od 1996 roku jako odpowiedź na potrzeby zajętego człowieka, który musiał sprostać codziennym zadaniom zawodowym i osobistym.

Co wybrać 2planer czy 3planer?

Pytanie, które pomoże Ci w decyzji:

• Czy zdarza Ci się, że masz dużo ważnych rozmów w ciągu dnia? Dużo tzn. więcej niż kilka dziennie, czyli łącznie kilkanaście (lub więcej) w tygodniu.

Jeżeli TAK → 3planer jeżeli NIE → 2planer

Dlaczego?

3planer ma rozdzielony Kalendarz z Notatnikiem. Dlaczego?

Chodzi o elastyczność miejsca do notowania krókich notatek z rozmów, których czasem możesz mieć nawet kilkanaście dziennie. Dzięki podziałowi możesz przewrócić kolejną kartkę Notatnika i notować dalej. Notatnik traktujesz wtedy jak dziennik, notatkę opisujesz datą, godziną i osobą a w Kalendarzu przy danym spotkaniu (rozmowie telefonicznej) wpisujesz numer strony Notatnika np. n.31.

Notatka powinna mieścić się w wyznaczonym dla niej polu (niewielkiej ramce w Notatniku) i być lapidarna, czyli zwięzła i konkretna. Do dłuższych notatek może służyć Szkicownik na końcu Multiplanera albo osobny 2noter. Notery możesz zobaczyć tu https://multiplaner.pl/notatniki-1.html

2planer ma połączony Kalendarz z Notatnikiem. Dlaczego?

Jeśli masz niewiele (nie więcej niż 10) ważnych rozmów w tygodniu to Twoje notatki zmieszczą się pod kalendarzem tygodniowym. Notatkę możesz opisać datą, godziną i osobą a w KALENDARZU nie musisz już pisać odnośnika, bo wszystko masz na jednej rozkładówce.

Czym różni się Planer od Notera?

Budowa Notera jest identyczna jak 2planera ale Noter nie posiada szczegółowego kalendarium tygodniowego.
Noter może służyć do prowadzenia dziennika, zapisywania informacji dotyczących hobby, podróży, cytatów lub napisania książki.
To narzędzie do głębokiej i wieloaspektowej analizy problemów np. w przedsiębiorstwie.Używany wraz ze smartphonem spełnia funkcje 3planera.

Do czego służy 1Noter?

1Noter to dedykowany dodatek do Multiplanera i przeznaczony jest do notatek "ponadczasowych:", które przenosimy do kolejnego Multiplanera. 
Może służyć nawet całe życie, jak w przypadku twórcy multiplanera, Rafała Mirkowskiego, który ma taki już od ponad 20 lat.
1Noter którego miejsce jest w tylnej kieszeni Multiplanera, pasuje do danego formatu.
1Noter oczywiście może być używany niezależnie od Multiplanera jako notatnik z górnymi zakładkami, dzięki którym łatwo można znaleźć zapiski.

Obawiam się, że Multiplaner nie pomieści wszystkich informacji, czy moje obawy są słuszne?

Multiplaner to pamięć podręczna, zapisujemy w nim wyłącznie krótkie hasłowe sformułowania, notatki, liczby, nazwiska i hasła.
To tylko złudzenie, że mamy aż tyle spraw i nie pomieszczą się w jednym miejscu. Podobnie jest kiedy zrobimy porządek w niedomykającej się walizce lub szafie, nagle okazuje się, że połowa jest pusta. Multiplaner to taka uporządkowana szafa z półkami i szufladkami i dopóki będziesz umieszczać w nim właściwe rzeczy we właściwym miejscu – porządek będzie utrzymywał się sam.

Co zrobię jak skończy się miejsce do notowania na PULPICIE albo w NOTATNIKU?

Multiplaner to pamięć podręczna, zapisujemy w nim wyłącznie krótkie hasłowe sformułowania, notatki, liczby, nazwiska i hasła. Do obszernego notowania należy używać innych nośników, np. kartek A4 kolekcjonowanych w segregatorze, zeszytów A4 lub komputera.

Nie mieszczę się w kalendarzu 3planera. Jak temu zaradzić?

W kalendarzu 3planera notujemy wyłącznie terminy spotkania w danym dniu tj. godzina, osoba i miejsce.
Jest tam kilkanaście linijek do notowania – to wystarczająca ilość spotkań dziennie. Oprócz tego jest miejsce na wpisanie spraw naprawdę WAŻNYCH oraz na PRZYPOMNIENIA.

O co chodzi z tym „linkowaniem” informacji?

Chodzi o łączenie informacji pomiędzy PULPITEM, KALENDARZEM i NOTATNIKIEM.

Łączenie informacji poprzez „linkowanie”, ma na celu eliminację przepisywania oraz szybkie odszukanie informacji.

Jeżeli w dolnej części (kalendarz w 2planerze i również notatnik w 3planerze) zapisaliśmy notatkę ze spotkania z jedną z osób ujętych w części górnej (PULPICIE) to możemy zapisać nr tygodnia/lub datę przy danej osobie w „jej ZAKŁADCE i ETYKIECIE” i robić to za każdym razem kiedy się z nią spotkaliśmy. Dzięki temu po pewnym czasie, kiedy chcemy przypomnieć sobie np. ustalenia z tą osobą (np. Klientem), sięgamy do „jego zakładki” i możemy błyskawicznie odtworzyć wszystkie zdarzenia z przeszłości.
Podobnie możemy „linkować” notatki dotyczące dowolnych grup spraw.
Na PULPICIE przy osobach, zagadnieniach i projektach notujemy numery stron NOTATNIKA. Tam, gdzie zapisana jest notatka z rozmowy z dana osobą.

Nie wiem co wpisywać w Nagłówki?

PULPIT Multiplanera to "Repozytorium wiedzy”, czyli magazyn, w którym zapisujemy sprawy bez betrminu realizacji.
Dolny rząd Zakładek można opisać w nastepujący sposób:  
MONO; zadania dla Siebie, które wymagają dłuższej koncentracji.
MULTI; zadania dla Siebie nie wymagające dłuższej koncentracji.
MIEJSCA; sprawy do załatwienia wg miejsc ich wykonania.
OSOBY; z którymi współpracujemy (przebywamy) i podejmujemy wzajemne zobowiązania.
PROJEKTY; czyli zadania złożone, które składają się z więcej niż jednego zadania.
WIEDZA; zagadnienia, które chcemy lub musimy zgłębiać.
.
Natomiast Nagłówki górnych Zakładek można opisać tak:
ZDROWIE
FINANSE
OTOCZENIE
OSOBY priv
PROJEKTY priv
WIEDZA priv
.
Zawsze możesz dopasoważ treść ZAKŁADEK do swoich potrzeb, jednak twórca Multiplanera i jego użytkownik od 1996 mocno sugeruje, żeby dolnyh rząd ZAKŁADEK używać tak jak powyżej, ponieważ to pierwszy krok ku efektywności.

Co to jest ZAKŁADKA?

ZAKŁADKA na PULPICIE Multiplanera to zbiór identycznych kartek wraz z NAGŁÓWKIEM, można ją porównać do folderu na ekranie komputera.

Po co jest to wycięcie z boku PULPITU?

To ułatwienie aby szybko otworzyć PULIPT na pierwszej kartce „Sekretnego Registra”

Co to jest „Sekretny Register”?

To register, którego nagłówek jest ukryty, znajduje się po lewej stronie pierwszego nagłówka w górnym rzędzie.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi a masz nurtujące Cię pytanie napisz: [email protected] lub zadzwoń + 48 535 203 008 (9:00-17:00) a na czacie jesteśmy 24h (ale czasem odpoczywamy :).